OBS!
 • Riskettan sker fortfarande på plats.
 •  
 • Receptionen har stängt under vecka 12 och är öppet igen tisdag den 29:e mars.
 • Introduktionsutbildningar sker på distans via Zoom t.o.m 31 mars.
 • Upp till 16 deltagare på distansutbildningen.
 • Riskettan sker fortfarande på plats.
 •  
 • Receptionen har stängt under vecka 12 och är öppet igen tisdag den 29:e mars.
 • Introduktionsutbildningar sker på distans via Zoom t.o.m 31 mars.
 • Upp till 16 deltagare på distansutbildningen.
 • Riskettan sker fortfarande på plats.
 •  

Cookiepolicy för Lottas Trafikskola

Vad är cookies

På samma sätt som nästan alla professionella webbplatser använder denna webbplats cookies. Cookies är små filer som laddas ner till din dator för att förbättra din upplevelse. Den här sidan beskriver vilken information de samlar in, hur vi använder den och varför vi ibland behöver lagra dessa cookies. Vi kommer också att informera om hur du kan förhindra att dessa cookies lagras, men detta kan försämra eller begränsa vissa delar av webbplatsens funktionalitet.

Hur vi använder cookies

Vi använder cookies av en mängd olika skäl som beskrivs nedan. Tyvärr finns det i de flesta fall inga branschstandardalternativ för att inaktivera cookies utan att helt inaktivera funktionaliteten och funktionerna som de lägger till på denna webbplats. Det rekommenderas att du lämnar på alla cookies om du inte är säker på om du behöver dem eller inte ifall de används för att tillhandahålla en tjänst som du använder.

Inaktivera cookies

Du kan förhindra inställningen av cookies genom att justera inställningarna i din webbläsare (se webbläsarens hjälp för hur du gör detta). Var medveten om att inaktivering av cookies kommer att påverka funktionen hos denna och många andra webbplatser som du besöker. Därför rekommenderas det att du inte inaktiverar cookies.

Cookies vi använder

 • Beställningar som bearbetar relaterade cookies

Den här webbplatsen erbjuder e-handel och vissa cookies är viktiga för att säkerställa att din beställning kommer ihåg mellan sidorna så att vi kan behandla den korrekt.

 • Formulärrelaterade cookies

När du skickar information via ett formulär som finns på kontaktsidor kan cookies ställas in för att komma ihåg dina användaruppgifter för framtida korrespondens.

 • Preferenscookies

För att ge dig en bra upplevelse på den här sidan tillhandahåller vi funktionaliteter för att ställa in dina preferenser för hur den här sidan körs när du använder den. För att komma ihåg dina preferenser måste vi ställa in cookies så att denna information kan återvändas när du interagerar med en sida som påverkas av dina preferenser.

Tredjepartscookies

I vissa speciella fall använder vi även cookies från betrodd tredje part. Följande avsnitt beskriver vilka tredjepartscookies du kan stöta på via denna webbplats.

 • Då och då testar vi nya funktioner och gör knappt märkbara ändringar i sättet som webbplatsen levereras på. När vi fortfarande testar nya funktioner kan dessa cookies användas för att säkerställa att du får en konsekvent upplevelse när du är på webbplatsen samtidigt som vi ser till att vi förstår vilka optimeringar våra användare uppskattar mest.

Mer information

Förhoppningsvis har vi klargjort olika definitioner för dig. Om det är något som du inte är säker på om du behöver eller inte är det vanligtvis säkrare att lämna cookies aktiverade om det påverkar någon av funktionerna du använder på vår webbplats.

Om du har några frågor kan du kontakta oss via:

E-post: [email protected]